Hegedűs Renáta Emese

Hegedűs Renáta Emese vagyok, tanár,  ráadásul abból a fajtából, akik több évtizedes  pedagógiai munka után is meg tudták őrizni lelkesedésüket választott hivatásukat illetően. Nem véletlen talán, hogy nem vagyok egyedül ezzel a Rotary Nyírség Klubban. Sok bölcsész egyetemista arról álmodik, hogy kiváló képességű, tanulni vágyó “elitgimnazistának” adhatja át a kemény évek alatt megszerzett tudását.

Velem nem így történt. A sors úgy hozta, hogy harminc éves pályám során szakközépiskolák – valamilyen téren hátrányos helyzetű – diákjait tanítottam, tanítom a  mai napig. A segítségnyújtás – nemcsak szakmailag – az élet minden területén elengedhetetlen diákjaink számára.

Így töltve az éveket, tehát, amikor felkérést kaptam az újonnan alakuló Rotary klubtól, nem is volt kérdés, elvállalom-e a középiskolásokért, a kulturális programokért való felelős tevékenységet. A segítség mindenkinek jár, aki rászorul. Tegyünk érte, hogy minél több arc mosolyogva nézzen vissza ránk!